Tiibeti naised

0 viiest
Hinda
Tarne 7-14 tööpäeva
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes
Pärast raamatu „Born in Lhasa“ („Lhasas sündinud“; Ameerika väljaanne) / „Wheel of Life“ („Eluratas“; India väljaanne) kirjutamist taaselustab pr Namgjal L. Taklha nüüd oma raamatus „Tiibeti naised“ Tiibeti naiste kultuurilistesse tavadesse ja traditsioonidesse kätketud elud enne kodumaalt väljarändamist 1959. a.
Raamat käsitleb Tiibeti naiste teemat, mis võimaldab meil täita Tiibetit ja tiibeti rahvast kujutavates ajalooraamatutes esinevaid lünki.

Norbu Wangtšuk Songtseni Raamatukogu sekretär


Kaks aastat tagasi ilmus Kõikehõlmava Heaolu Kirjastuselt Austria päritolu parapsühholoogi, paljude budismi-, kristluse- ja müstikateemaliste raamatute autori, Dr. Elmar R. Gruberi “Tiibeti südamest. Drikung Tšetsang Rinpotše elulugu”. Käesolev, Namgjal Lhamo Taklha “Tiibeti naised” on eelnimetatule suurepäraseks järjeks, julgeksin isegi öelda, et sobivaks paralleelseks lugemiseks. Kuna juhuse tahtel on mul olnud õnn kokku puutuda nii Gruberi kui ka “Tiibeti naiste” autori mitmete pereliikmetega, osutub isegi mõnevõrra keeruliseks neist teemadest distantseeruda ning vaadelda kõike erapooletult positsioonilt. Igatahes on need kaks teost otsekui diloogia.
Tsarongide soost kõrge päritolu, väärika abielu ja ülemlaamast venna tõttu oleks Namgjal-la võinud käesoleva raamatu kirjutada hoopiski taevalikest-kuninglikest kõrgustest alla vaadates, aga ei – kirjeldades köitvalt, ent samas ausalt Tiibeti eluolu ja naiste tegemisi, on ta taandanud end üheks neist “tavalistest” naistest.

Köntšok Lhundrup alias Peeter Vähi Drikung Kagjü vennaskonna liige


Tarne 7-14 tööpäeva
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes