Ülo Vooglaid. Aeg ja Vaim

Mõtteid, arutlusi, esseid
0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Sotsioloogi ja filosoofi Ülo Vooglaidi raamat “Aeg ja Vaim” sisaldab mõtteid, mõtisklusi ning eluloolisi fragmente. Raamatu koostaja on pidanud silmas eesmärki, et lugejal oleks võimalus tutvuda nii tuntud kui ka tundmatu Ülo Vooglaidiga. Tema mõttekilde iseloomustab elu tegelikkuse süvitsi tajumine, meisterlik elunähtuste kujutamine, aga samas ka sügav hoolivus inimese vabaduse, loomingu ning mõttetöö vastu. Siin avaldub ühe eesti suurmehe filosoofiline ja lüüriline otsing.
See raamat aitab lugejal jõuda lähemale vastuseni oma küsimustele Mis on inimene?
Mis on ühiskond? Mis on elu! Mis ootab Eestit ja eestlast ees tulevikus? Neist Vooglaidi mõttekildudest leiame autori, kes oskab näha elu mitmepalgelist poeesiat ja valitseb emakeele sõnalist rikkust. Kriitilise mõtlejana tuletab ta meelde, et elu ja mõte on alati tervik ning igaüks meist on oma ainukordse eksistentsiga nagu tähevalgus selles tervikus.

Koostaja Ivar Tröner (sünd. 1979) on Eesti Lastevanemate Liidu haridus- ja teadusnõunik ning tänase Eesti üks põnevamaid klassikalisi ja sotsiaalfilosoofe, kelle maailmatervikusse mahuvad teemad antiigi mõtlejatest kuni kaasaja Eesti eetiliste liidrite, ärimeeste ja kodanikuliikumise kitsaskohtadeni.

Toode on läbimüüdud!