Ürgilm, haldjad, jumalannad ja esivanemad

Muistne tarkus eesti mustrites, muinaslugudes ja regilauludes
5 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
See raamat pakub välja nägemusliku rekonstruktsiooni Eesti muinasajal õitsenud vaimukultuurist, mis lahustab viimaste aastasadade jooksul kinnistunud arusaama minevikueestlastest kui tähtsusetust ja kirjaoskamatust maarahvast. Olles vaimne praktik ja hariduselt ajaloolane, vaatab autor minevikku värske ja eelarvamustevaba pilguga, asendades kivistunud pildi minevikust uue nägemusega, mis teeb külluslikult ruumi alternatiivsetele ja loomingulistele tõlgendustele.

Seda nägemuspilti luues ja kildhaaval kokku pannes toetub autor eelkõige läänemeresoome vanemas pärandis leiduvatele sümbolitele – nii visuaalsetele kui sõnalistele kujunditele. Need sümbolid on otsekui teetähised, mis sisaldavad hämmastavat informatsiooni ja tuumjuhiseid vaimseteks praktikateks. Vaadeldes neid sümboleid meditatsioonis saavutatud avardunud teadvuseseisundis, avaneb nende sügavam sisu ja tähendus, mis võimaldab leida tagasitee selle juurde, mida meie aladel kunagi teati ja kogeti.

Riina Grethiel Leppoja on raamatute „Suure Jumalanna müsteeriumid“ (2012), „Kuldajastu loomine“ (2013) ja „Vabanemise vägi“ (2015) autor ning mitmete audiokursuste looja. Ta on olnud vaimsel teel üle kolmekümne aasta ning viib läbi tervendus- ja meditatsiooniseminare, mille eesmärgiks on aidata inimestel avastada enese tõelist olemust. Kunsti ja teksti loomes on Riina Grethieli põhifookuseks vaimne teekond. Olles pühendunud praktiseerija, vaimne õpetaja ja visionäärist kunstnik, keskendub ta oma töös ja loomingus inimteadvuses peituva potentsiaali äratamisele, takistuste lahustamisele ning tajumispiiride avardamisele.
Toode on läbimüüdud!