Seoses uue muusikalis-kirjandusliku sarja HELIjaKEEL avakontserdiga "Doris ja Hillar Kareva" toimub Tallinnas Solarise Apollos 15. novembril kell 17:30 ja Tartu Kaubamaja Apollos 18. novembril kell 13:00 kohtumine Doris Kareva ning sarjas esinevate muusikutega. 

Apollodes, kus esitlused toimuvad, on Doris Kareva loomingu väljapanek. Muusikud esitavad Doris Kareva isa, helilooja Hillar Kareva muusikat ning räägivad eelseisvatest kontsertidest.

Sarja HELIja KEEL avakontserdid toimuvad Tartu Ülikooli aulas 18.novembril kell 18:00 ja Tallinnas Hopneri majas 19. novembril kell 19:00. Sarja läbivaks teemaks on Eesti kultuuriruumis erilised perekonnad, kus isad ja pojad ning isad ja tütred on tuntud kirjanikud ning heliloojad. Sari algab novembris Doris ja Hillar Kareva loominguga, teisel kontserdil jaanuaris tulevad esitusele Maarja Kangro luule ja Raimo Kangro muusika, kolmandal kontserdil märtsis kõlab Peeter Volkonski ja Andrei Volkonski looming ning sari lõpeb maikuus Märt-Matis Lille ja Jaan Kaplinski teostega. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad autorid ise.

Sarjast lähemalt: http://www.kammermuusika.ee/index.php?p=190