
REKETI lugemissoovitused!
Reket, kodanikunimega Tom-Olaf Urb, on kahtlemata üks Eesti populaarsemaid alternatiivse räppmuusika artiste. Oma ainulaadse stiili ning selgelt eristuva sõnaseadmise oskusega on muusik suutnud võita oma loominguga kuulajate tähelepanu ning leida laialdast tunnustust kohalikul muusikamaastikul. Lisaks on eriilmeline räppar kanda kinnitanud nii produtsendina, näitlejana kui ka kirjanikuna.
Novembri keskel rõõmustab artist oma loomingu austajaid imekauni luule- ja laulutekstide raamatuga nimega „Eeden“, mis loob võimaluse piiluda Reketi viimaste aastakümnete telgitagustesse. 224 lehekülge uut ja vana, populaarset ja haruldast. Seda, millest see kõik alguse sai. Ja seda, kuhu see kõik välja tõi. Ideed, illustratsioonid, tekstid ning neid toetavad fotod.
Sõnal on võim kujundada inimest ja viisi, kuidas kogeme ümbritsevat maailma. Uurisime artistilt, milline kirjandus on teda ühel või teisel moel inspireerinud ja sügavamalt kõnetanud. Valik soovitusi on teie ees.
Lihtne ja eelkõige loogiline lugemine, loovatele inimestele. See raamat tõestabki, et me kõik oleme loovad.
Patrick Baty „Nature’s Palette“
Neile, kel meeldib loodus ja värvid. Kõlab küll kentsakalt, aga nii ongi, looduses esinevate värvide kogu inspireeris mind vaatama maailma hoopis läbi teistsuguse prisma.
Ben Horowitz „The Hard Thing about hard things“
Lihtsaid vastuseid äris ilmtingimata olemas ei ole. Horowitz tsiteerib räppmuusikat, segab seda ärimaailma ‘lingoga’, valades nii tugeva vundamendi kindlakäelise ja efektiivse äri tegemisse. Ühtlasi aitab see raamat inimsuhteid mõista, nii era- kui ärielus.
See raamat on üpris uskumatu, andes tõeliselt silmi avava, värskendava ja valgustava arusaama armastusest ning elust. See on ilus raamat ja võiks olla kohustusliku kirjanduse nimistus.
Paramhansa Yogananga „Joogi autobiograafia“
Sügavalt inspireeriv raamat, millel on potentsiaal laiendada tavalise inimpotentsiaali piiratud ulatust – aga seda vaid juhul kui teil on tahet avastada suuremaid võimalusi, kui need, mida ühised ühiskondlikud standardid ette näevad.
Lugemissoovituste nimekiri:
- Rick Rubin „Creative Act“
- Patrick Baty „Nature’s Palette“
- Ben Horowitz „The Hard Thing about hard things“
- Bell Hooks „Kõik armastusest“
- Paramhansa Yogananga „Joogi autobiograafia“
- Simon Sinek „Esmalt küsi miks“
- Seth Godin „See on turundus“
- Daniel Quinn „Ishmael“
- Ray Dalio „Principles“
- Jorge Luis Borges „Kujuteldavate olendite raamat“
- Frank Herbert „Düün“