Sinilillekampaania 2021

Tänavu kevadel leiab juba kaheksandat aastat aset Sinilillekampaania “Anname au!”. 1. aprillist kuni 30. aprillini on võimalik soetada Sinilille sümboolikat, mille kandmisega näitad, et toetad ja tunnustad Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veterane.

Käepaela sinilillega ja sinilille rinnamärgi saad soetada siit!

Veterane on meie seas üle 3000, kes on osalenud erinevatel rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel mitmel pool maailmas. Veteranide sümboliks on Sinilill, millega saab igaüks näidata, et väärtustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks. 
Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö.

Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrast tulenevate piirangute tõttu on mõningal määral muutunud kampaania formaat, kuid anname veteranikuul sellegipoolest veteranidele au!

Sinilillekampaania väärtustab tervisesporti ning sellel aastal kutsume inimesi kampaanias osalema hoopis sotsiaalmeedia vahendusel. Kuna eriolukorra tõttu on rahvakogunemised keelatud, toimuvad Sinilillejooksud virtuaalselt ning veteranipäeva Veteranirocki näeb ETV2 vahendusel.

Seekordne Sinilillekampaania kutsub veteranidele au andma olles üksinda aktiivne. Osale Veteraniväljakutses, kus jooksed virtuaaljooksuna üldfüüsilise testi distantsi 3.2 km (alternatiivina võib kasutada ka 20km rattasõitu). Jäädvusta tegevus foto või videopildis, lae üles saadud tulemus ja jaga seda sotsiaalmeedias kasutades häshtägi #veteraniväljakutse. Seejärel nimeta järgmised 3 sõpra, kes peavad sinu tulemuse ületama. Virtuaaljooksule registreerida ning joosta saab 1.-23. aprillini.

Tänavu kevadel kogutakse annetusi, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu- ja spordivaldkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab ka:

* Narva Haiglal soetada vajalikke seadmeid
* MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel
* Viljandi linnal rajada välijõusaali
* Eesti Invaspordi Liidul edendada erivajadustega inimeste sporti.

Lisainfot Sinilille kampaania ja sündmuste kohta leiate www.annameau.ee või https://www.facebook.com/annameauveteranidele/