Neljapäeval, 9. oktoobril kell 17.00 toimub Pärnu Keskuse Apollos uute kihnukeelsete raamatute tutvumisõhtu, kus esitlusele tulevad "Merilehmäd, painajad ning ...", "Kihnu mehe luegõlend" ja "Kihnu luõmad 2015". Esitluse päeval on raamatud -10% tavahinnast soodsamad!

Kihnu Kultuuri Instituudi uudisraamatuid tutvustab nende toimetaja Mark Soosaar. Kohale tuleb ka suur hulk mandrikihnlasi, sest vastavalt saarel kehtinud kommetele on just neljapäeva õhtu kõige sobivam aeg üläljõstmisõ jaoks, et laulda, tantsida, käsitööd teha ja külajutte puhuda. Tule julgelt meie hulka endiseid aegu meenutama ja eestulevatest aegadest unistama!

 

Mark Soosaare "Merilehmäd, painajad ning ..." on kultuurilooline kunstiraamat Vive Tolli visandite ja viimistletud graafikaga kihnlaste elust ning viimase sajandi jooksul Kihnust leitud müütide ja legendidega.


"Kihnu mehe luegõlend" on legendaarse laevakapteni Ansu Kolla (1925-1994) päevaraamat, mis heidab valgust nii saksa kui vene okupatsioonis üleelatud kannatustele. Mõnus huumor ning elutahe aitasid kihnlast üle elada ka kõige lootusetumaid olukordi.


Mark Soosaare fotode ja tekstidega kalender "Kihnu luõmad 2015" on seekord pühendatud Kihnus ja Manijas haruldaseks jäänud loomadele ning nende sõpradele – lastele.


Kohtumiseni!