Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamat

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
TEA Kirjastuse kuldraamatute sarja 13. raamat toob lugejateni mõneti ootamatu teema – väikese hirmu ja närvikõdi.
Lastele on alati meeldinud pimedas üksteisele õudusjutte rääkida. Südame alt võtab õõnsaks, kui ette kujutada, kuidas kummitused ja kodukäijad vanades majades ringi käivad, luupainajad magajaid külastavad, näkid inimesi vetemaailma kaasa viivad, nõiad oma hirmutavaid nõidustükke ja moondamisi teevad, mõistatuslikud olendid inimeste ja loomade ümber toimetavad, vampiirid verd imevad ... Brr!
Raamat räägib aga ka sellest, et hirmul on suured silmad. Sageli võib üksi hämaras kodus endale kõiksugu asju ette kujutada: küll kolistab keegi voodi all, küll liigub keegi mujalgi ringi, sest riidekapi uks kägiseb, trepiastmed nagisevad. Ja kes veel seal akna taga krabistab?! Ja
palju hirmutavat on hämaras õueski, sest puude vahelt säravad vist kellegi silmad ja järsku lõhestab õhtuvaikust õõvastav hõige ja kellegi nutt ... Kes küll seal pimeduses olla võiks?
Uues kuldraamatus on palasid nii eesti rahvaluulest kui tänapäeva autoritelt. Siin on luuletusi, muinasjutte, muistendeid ja tõsielulisi lugusid nii lähiminevikust kui ka aastasadade hämarusest.
Vaimud, kummitused, tondid, kollid, kodukäijad, viirastused, luupainajad, ahjualused, koerakoonlased, tulnukad, vampiirid, zombid, kratid, pisuhännad, vanapagan, sarvikud, paharetid, nõiad, lausujad, metsa- ja soovaimud, haldjad, veealused, näkid, hiiglased, lohed ja suure väega loomad-linnud – kõigi nende kohta saame lugeda
„Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamatust”.
Põnevaid lugemiselamusi ja kollihirmudest ülesaamist kogu perele!
Toode on läbimüüdud!