EttevõttestApollo lugu

Apollo nimi viib meid vanakreeka mütoloogia radadele, kus Apollonit peeti üheks tähtsaimaks jumaluseks – valvamas valgust, ennustamist ja muusikat ning kellele allusid kõik muusad. Apollo Eesti lugu juhatab meid samamoodi muusade ja väärt elamusteni – tagasi aastasse 1949, mil avati raamatupood “Teadus”, mis aitas kultuurihuvilistel kergemalt üle elada ka pimeda nõukogudeaja. Apollo nimega ettevõtte „päris“ sünnipäeva tähistame varsti juba 20-ndat korda, sest detsembris 2000. aastal avati Tallinnas Viru tänaval esimene Apollo Raamatumaja.

Apollo Grupp

Apollo ettevõtete grupp on tänaseks ühest väärt raamatupoest kasvanud Eesti suurimaks meelelahutusettevõtteks. Meie kliente ootab 18 hubast raamatukauplust, 10 kaasaegset kobarkino, 9 värskendavat Blenderi mahlabaari, 3 kiusatust tekitavat Ice-Café jäätisebaari, 3 esinduslikku O’Learyse meelelahutuskeskust, 4 itaaliapärast Vapiano restorani ning 6 maailmakuulsat KFC kiirtoidurestorani. Ja me jätkame hoogsalt, et pakkuda sisukat meelelahutust uute poodide, vabaajakeskuste ning põnevate toodetega. Apollo Kauplused OÜ (endine Apollo Holding OÜ) on aga endiselt grupi kõige pikaajalisem ning suurem ettevõte.

Apollo olemus

Apollo visioon on olla suurim, efektiivseim ja kaasaegseim meelelahutusettevõte Eestis.
Apollo kaupluste missiooniks on pakkuda mugavat ostukeskkonda, sõbralikku ja asjatundlikku teenindust ning suurimat valikut raamatuid, filme, muusikat ja mänge olulisemates sõlmpunktides üle Eesti.
Meie väärtused on mängulisus, uuendusmeelsus, julgus, asjatundlikkus ja austus.
Apollokatena oleme oma ala fännid – soovime avardada enda ja klientide silmaringi, pakkuda sisukat meelelahutust ning muuta maailma rõõmsamaks.

Apollo Klubi

Apollo grupi ettevõtete kõikide klientide ühine lojaalsuprogramm on Apollo Klubi. Apollo Klubiga liitujat ootavad alati arvestatavad soodustused, kingitused ja boonused kogu grupi teenustelt ja toodetelt. Samuti on Apollo kinkekaardid kasutatavad nii kauplustes, e-poes, kinodes kui ka kohvikutes. Kõik hinnasoodustused kehtivad kohe Apollo klubiliseks registreerimisel ja ID-kaardi põhiselt. Oma soodustuste seisu saad jälgida reaalajas äpilahendusega. Igakuiselt valime Apollo Klubi liikmetele eriti hea hinnaga pakkumised meie kõikide pakutavate toodete hulgast.

Apollo Kauplused

Apollo raamatupoed asuvad paikades, kuhu me kõik ikka ja jälle satume – Tallinnas (8), Tartus (3), Pärnus (2), Rakveres, Haapsalus, Viljandis ja Kuressaares. Lisaks pakume soodushinnaga tooteid Apollo Outlet kaupluses Mustamäe keskuses. Samuti saab Apollo sortimendist tuntud tooteid soetada Tallinna Lennujaama R-Kioskist. Pakume oma klientidele kümneid tuhandeid raamatuid, põnevaid filme, meeleolukat muusikat, nutikaid ning seltskondlikke lauamänge, aga ka mitmekülgseid kingitooteid – ehk kõike vajalikku kvaliteetse aja sisustamiseks. Me armastame Eesti kultuuri ning disaini ning soovime selle teieni tuua võimalikult mugavalt. Lisaks hubastele kauplustele ka läbi veebipoe ning äpilahenduste.

Apollo ajatelg

1949 Apollo eelkäija - raamatupood "Teadus"
1999 Internetipood www.raamatud.ee
1999 Pärnu Rüütli tänava raamatupood
2000 Esimene Apollo raamatumaja Viru tänaval
2005 Apollo Tallinnas, Kristiine keskuses
2005 Apollo Tartu Kaubamajas
2006 Apollo Tallinnas, Ülemiste keskuses
2007 Apollo Pärnu Kaubamajakas
2009 Apollo esinduskauplus Tallinnas, Solarise Keskuses
2009 Apollo Tartu Lõunakeskuses
2010 Apollo Haapsalu Kaubamajas
2010 Apollo Rakvere Krooni Keskuses
2011 Apollo Tallinnas, Viimsi keskuses
2012 Internetipood www.apollo.ee
2012 Apollo Tallinnas, Järve Keskuses
2012 Apollo Viljandis, Uku keskuses
2014 Apollo Pärnu keskuses
2014 Apollo Kohtla- Järvel, Vironia keskuses
2014 Apollo Tallinnas, Lasnamäe Centrumis
2016 Apollo Tallinnas, Mustamäe keskuses- kauplus, kino, mahlabaar
2017 Apollo Kuressaares, Auriga Keskuses
2018 Apollo tooted Tallinna Lennujaama R-Kioskis
2019 Apollo Tartus, Kvartali keskuses
2020 Apollo Tallinnas, Mustamäe Keskuses - Apollo Outlet
2020 Apollo Tallinnas, Rocca al Mare keskuses


Apollo toetuspõhimõtted

Apollo esimene armastus on raamatud. Ja filmid. Ning muusika. Siis veel arendavad mängud, eesti disain. Ehk siis kultuurne meelelahutus ja kohaliku loomeelu areng. Sellest peame kinni ka oma toetusprojektide valikul. Siiski on häid algatusi alati rohkem, kui toetusvõimalusi, sestap lähtume järgmistest kriteeriumidest:

Ettevõtmine toob kultuuri lähemale suuremale rahvahulgale – kahjuks ei jõua me iga kooli, lasteaia või ettevõtteni, isegi kui toetussoov piirdub kinkekaartide või tasuta raamatutega;
Toetustaotluse fookus vastab Apollo kaupluste suunaga – ehk siis armastame küll sporti, kuid oma õla paneme alla eelkõige eesti kirjanduse, filmide ja muusika edenduseks;
Eelistame neid projekte, millel arengupotentsiaali kasvada tuult tiibadesse andvaks üle- eestiliseks kultuuriprojektiks – olgu selleks kirjanduskonkurss, grammatikavõistlus vms;
Toetusprojekt vastab meie põhiväärtustele – eelistame alati uuendusmeelset lähenemist, kuid mis jätab ausse ka traditsioonid;
Toetussoov on meile esitatud ülevaatlikus ja kirjalikus vormis ning vähemalt 2 kuud enne sündmuse toimumist meiliaadressile sponsorlus@apollo.ee

Kas teadsid?

Apollo Kaupluste sõbralikus peres töötab hetkel ligi 200 töötajat, oleme oma parimates aastates: keskmiselt 33 aastased ning töötanud Apollos 4,42 aastat. Apollo Klubi liikmetele me suvepäevi lähiajal ei plaani - pole veel kohta, kuhu 500 000 klubiliiget korraga ära mahuks.
Apollo on valitud rahvusvahelise konkursi The Global Service Design Award finaalis maailma parima teenusekontseptsiooniga ettevõtteks. Meie kauplustest jõuab klientide koju aastas enam kui 2,8 miljonit toodet. Jah, sealhulgas on tõesti ka postkaardid ja pliiatsid. On tore, et pea kõik eestlased loevad raamatuid ning Apollo poodidest ostetakse neid aastas enam kui 900 000.
Apollo on eesti kapitalil põhinev ettevõte ning kohaliku loomeelu edendamisse panustame iganädalaselt mõne raamatu- või plaadiesitlusega. Apollo algatusel tunnustame igal aastal eesti kirjanikke väärt loomingu eest ning jagame välja „Kuldse plaadi“ auhindu aasta silmapaistvamatele muusikutele.
Eestis ilmub nädalas keskmiselt 75 raamatut ning enamus neist on kättesaadavad Apollo poodides. Ja kui otsid universaalset lahendust oma kingimurele, siis parim valik on raudselt Apollo kinkekaart – sellise kingituse üle rõõmustab aastas üle 220 000 inimese.
Me oleme uuendusmeelsed – just Apollo arendas välja esimese eestikeelse lugeri ning võttis esimesena Eestis kliendikaardina kasutusele ID-kaardi juba 2005. aastal. 1990-ndatel võtsime esimesena Eestis kasutusele arvutipõhise laoarvestuse ja müügiprogrammi ning 80-ndatel olime esimesed, kes hakkasid kaasmaalasi lääne kirjandusega rõõmustama.Rõõmsate kohtumisteni Apollos!

Apollo – kogu elamusi!