Eva Jänes. Geomeetria kaudu harmooniale. Maalid

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
28,45 €
Tavahind: 29,95 €
Saadavus kauplustes
“Geomeetria kaudu harmooniale. Maalid” esitleb valikut Eva Jänese viimaste aastate geomeetrilise abstraktsionismi loomingust.
Eva Jänest on geomeetriline vormikõne paelunud juba 1980ndaist. Nagu loomingus ikka, on siin otsinguid ja leidmisi. Geomeetriline laad on kunstnikule pakkunud rikkalikult võimalusi kompositsiooni, koloriidi ja maalikäsitluse osas. Vaatajale võib see tunduda pelgalt mänguna erinevate formaatide, vormide ja värvidega. Abstraktne geomeetriline kunst on aga alates selle suuna alusepanijast Piet Mondrianist olnud kunstnikele vahendiks metafüüsiliste mõtiskluste väljendamisel. Nii on see ka Jänese puhul. Tema maalides on tugevaid kontraste ja dünaamikat, koondumisi, põrkumisi, kattumisi, tumedaid ja heledaid, summutatud ja eredaid toone ning meeleolusid, kõige selle juures aga pürgimist tasakaalustatuse, selguse ja harmoonia poole.

Raamatus on sadakond värvilist reprot, mida saadavad kunstiteadlane Mai Levini tekstid. Lisatud on valik kunstniku loomingu kohta ilmunud artikleid ja arvustusi (autoriteks Juta Kivimäe, Maire Toom, Erkki Juhandi, Tauno Teder). Raamatu on kujundanud Maarja Vannas. Raamatu lõpus on ingliskeelne sisukokkuvõte ja ka maalide nimed on tõlgitud inglise keelde.
Eva Jänes (1942) on lõpetanud Tartu Kunstikooli 1962. aastal kunstiõpetaja erialal ning ERKI 1969. aastal maalikunstniku diplomiga, spetsialiseerudes monumentaalmaalile. Eva Jänes on teostanud arvukalt monumentaaltöid - vitraaže, mosaiike, sgrafiitosid, freskosid, seccomaale; tema teoseid on võetud muinsuskaitse alla. Tahvelmaaliga on Jänes aktiivselt tegelenud viimasel paaril aastakümnel. Ta on koostanud kümneid isikunäituseid, osalenud vabariiklikel kunstinäitustel, grupinäitustel Eestis ja välismaal ning kuraatorina seadnud kokku arvukalt väljapanekuid.


Tarne 1-3 tööpäeva
28,45 €
Tavahind: 29,95 €
Saadavus kauplustes