Leiutades maailma. kuidas meeste loodud majanduses eiratakse häid ideid

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
20,85 €
Tavahind: 21,95 €
Saadavus kauplustes
Miks meil läks 5000 aastat, enne kui märkasime reisikohvrile rattad alla panna?
Kuidas on seotud rinnahoidjad ja reis Kuule?
Milline võiks olla maailm, kui me kuulaksime rohkem naisi?

„Leiutades maailma“ on paeluv uurimus majandusest, tehnoloogiast ja innovatsioonist. Katrine Marçal näitab meile, kuidas soolised eelarvamused takistavad majanduslikku arengut, pärsivad innovatsiooni ja moonutavad meie arusaamist ajaloost. Näiteid toob ta nii elektriautodest kui ka rinnahoidjate õmblemisest kuni tehnoloogiavaldkonna miljardärideni välja. Ehkki me räägime raua- või pronksiajast, võiksime sama hästi rääkida ka keraamika- või linaajast, sest need tehnoloogiad olid inimkonna arengus täpselt sama olulised. Ent leiutisi, mis on seotud naistega, ei peeta tavaliselt kuigi tähtsaks ...

Marçali raamat teeb silmi avava ringkäigu maailma majanduses ja kannab kaalukat sõnumit: alles siis, kui saame lahti eelarvamustest, õnnestub meil oma potentsiaali täielikult rakendada.

**
Nutikas, vaimukas ja lummav hoiatus ajaloost. Mulle meeldis see raamat väga.
Caroline Criado Perez

Raamat, mis taotleb radikaalseid muutusi ... Marçali eesmärgiks pole midagi vähemat kui revolutsioon selles, kuidas me endist mõtleme.
The Times

Ratastega reisikohvritest kuni nõiaprotsessideni – selles naljakas, nutikas ja provokatiivses raamatus paneb Katrine Marçal lugeja ajaloole täiesti uue pilguga vaatama.
Helen Lewis
Tarne 1-3 tööpäeva
20,85 €
Tavahind: 21,95 €
Saadavus kauplustes