Operatsioon Hokki

Kaugluureretk, mille peakorter maha vaikis
0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
36,05 €
Tavahind: 37,95 €
Saadavus kauplustes
1944. aasta augustis, Jätkusõja viimastel nädalatel, sai Mannerheimi risti rüütel Ilmari Honkanen ülesande juhtida kaugluureüksuse rünnakut Petroskoi raudteesõlmele. Vaenlase tagalasse viidi 50 meest, kes pidid takistama raudteetransporti rindejoonele Põhja-Karjalas ning kiirendama sellega rahuläbirääkimisi.
Operatsiooniplaan ja selleks kokku pandud rühm olid suurepärased, ent ülesannet täites läks pea kõik viltu: üks mehi vedanud lennukitest kukkus alla, lisavarustust toonud lendur sõitis purjuspäi vastu puud ja üksuse juht haigestus. Raskustest hoolimata lõigati Petroskoisse viiv raudtee mitmest kohast läbi, ent siis tuli tagaajajate eest põgeneda. Relvarahu sõlmimise ajal oli üksus veel vaenlase tagalas.
„Operatsioon Hokki“ jutustab esimest korda loo Soome suurimast dessantoperatsioonist. Raamat põhineb veteranide meenutustel, retkest säilinud fotodel ning ära peidetud sõjapäevikul.
Raamat on Soome tunnustatuima aimekirjandusauhinna Tieto-Finlandia nominent.

Autorist:
Mikko Porvali (snd 1980) on Soome kirjanik, ajaloolane ja kriminaaluurija. Porvali on kirjutanud mitu sõjaajalugu käsitlevat raamatut, keskendudes Teise maailmasõja aegsele luuretegevusele, ent avaldanud ka raamatu sõjaaegsetest armastuslugudest.
Tarne 1-3 tööpäeva
36,05 €
Tavahind: 37,95 €
Saadavus kauplustes