Pärilikkuseteaduse teerajajad

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Mart Viikmaa raamat „Pärilikuseteaduse teerajajad“ kõneleb sellest, kuidas sai alguse geneetika ̶ teadus, mis üha enam mõjutab meie elu. Me puutume geneetikaga kokku igal pool – enamasti seda endale teadvustamata. Ükskõik millist elusolendit vaatame – meil kõigil on geenid, mis määravad meie bioloogilise olemuse. Tänapäevase geneetika saavutused on kasutusel paljudel elualadel, meditsiinist ja kriminalistikast kuni põllumajanduseni välja.
Geneetika on noor teadus, ning selle sünd oli muude loodusteaduste taustal eriline, see oli dramaatiline, täis mittemõistmist, vastulolusid ja ebateadust. Pärilikkuseteadus sai alguse 19. sajandi keskel augustiini munga Gregor Mendeli kloostriaias tehtud katsetest hernehübriididega, kuid raamatus räägitakse ka Thomas Morgani eri silmavärviga äädikakärbestest ning vaevarikkast mutantkärbeste otsimisest, samuti rehabiliteeritakse siin väga mitmekülgse teaduspanusega Francis Galton, keda on tihti süüdistatud halvamaigulises „eugeenika isaks“ olemises.
Raamat ilmus sarjas „Loodusteaduste klassikuid“, varem on samas sarjas ilmunud Charles Darwini „Autobiograafia“, „Liikide tekkimine“ ja „Inimese põlvnemine“.
Toode on läbimüüdud!