Afgaan

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
Kui Briti ja Ameerika luure saab aimu, et Al-Qaeda plaanib suurejoonelist rünnakut, tuleb neil tegutsema asuda – kuid mida ette võtta? Neil puudub täpsem info: kuidas, millal ja kus rünnak toimub. Al-Qaeda ridades neil allikaid pole ja on võimatu sinna kedagi sokutada. Võimatu, kui just mitte...
Izmat Khan, viis aastat Guantanamo Bay vanglas hoitud endine tähtis Talibani komandör, kannab hüüdnime Afgaan. Temaga väga sarnane on kolonel Mike Martin, veteran, kes 25 aastat võidelnud maailma erinevates sõjakolletes, tõmmu ja sale mees, kes sündinud ja kasvanud üles Iraagis. Üritades katastroofi tõrjuda, püüavad luureteenistused teha midagi, mis ei ole kellelgi varem õnnestunud – lasta läänlasel esineda araablasena araablaste seas – lasta Martinil esineda usaldatud Khanina.

Frederick Forsythi raamatud on aidanud kujundada rahvusvahelise põneviku žanri selliseks, nagu me seda täna tunneme. Ühendades põhjaliku uurimistöö jõulise jutustusoskuse ning päevakajaliste süžeedega, näitab Forsyth meile maailma sellisena, nagu see on, viisil, mida suudavad vähesed. Varem on Varrakus ilmunud Forsythi põnevusromaanid “Odessa toimik” (1994), “Ikoon” (1998), “Jumala rusikas” (2000) ja “Tasuja” (2004).
Товар распродан!