OLULINE! Suurenenud mahtude tõttu palume vormistada tellimused pikema ajavaruga, et kaup jõuaks kohale enne pühi. Vabandame!

Inimesed läbi aja ja lehe lugude 2007-2011 I

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
29,40 €
Обычная цена: 30,95 €
Наличие в магазинах
Raamatusari „Inimesed läbi aja ja lehe lugude” koosneb seitsmest vikerkaare kujundusega raamatust. Lugude kirjutamine sarja autori Vilma Rauniste poolt algas meie inimeste tegemistest päevalehes Meie Maa 2007. aasta 23. aprillil ja lõppes 2022. aasta 22.aprillil, seoses lehe tegevuse lõpetamisega. Saaremaalaste kõrval on sõna saanud ka hulk „ulgusaarlasi” mandrilt.
Ajalukku on jäädvustatud meremehi, ooperilauljaid, kooliõpetajaid, põllumajandus- ja tööstusettevõtete juhte, talunikke, käsitöötegijaid, iluaednikke, arste, sportlasi, rahvatantsu- ja
näitemängujuhte, looduskaitsjaid, seltsielu eestvedajaid ja muid tiitlikandjaid. Igas raamatus on jäädvustatud kilde enam kui saja inimese elust ja tegemistest. Nende seas saarlasest akadeemik Margus Lopp ja presidendipaar Arnold ning Ingrid Rüütel,

Sarja esimeses raamatus on lood aastatel 2007 – 2011, mille „kaanepoisiks” on armastatud laulja ja suure „mälupanga” omanik Ivo Linna. Esimene lugu on Sõrve lambakasvatajast Koit Kullist, kes on olnud saarel suurima (mitme tuhandelise) lambakarja kasvataja, millega on ta loodushoiule teinud suure teene. Teine lugu on tartlasest Atso Heinar Jõksist, kes Eesti piimakarja edendamisse tugeva panuse andnud.
Mõni esiletoomine veel: kümne musikaalse lapsega Johan ja Koidu Heinmaa pere, lendur August Koor, pürimusmuusikaviljeleja Aleksander Sünter, Riigikogu spiiker Ene Ergma, Eesti Looduskaitse 100. aastapäev, looduskaitse- ja kodukandi edendaja Elvi Viira, Kõljala ühistu Tõnu Posti piimakari Vabariigi tipus, Ants ja Liisu Metsa tuhande-liigiline dendraarium, rahvatantsu-viljeleja Maie Oopkaup; toimekas külaelu edendaja Juuli Pihl jt. Ka meenutuslood ooperilauljast Hendrik Krummist ja Meie Maa ajakirjanikust Helju Raunistest ning mitmest teisest.
Доставка 1-3 рабочих дня
29,40 €
Обычная цена: 30,95 €
Наличие в магазинах