Смотреть

Maa ja armastus

Jutte ja mälestusi
0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
20,85 €
Обычная цена: 21,95 €
Наличие в магазинах
Raamatu autor Ants Aaman (1948) on põllumees ja kirjamees, suure suguvõsa seitsmenda põlve esindaja, Rätsepa talu peremees Kursi külas Kuusalu vallas. Peab koos poja Ants nooremaga Karukämbla perefarmi, on tuntud kui haruldaste eesti maatõugu veiste kasvataja. Temalt on pärit rahvatarkuseks saanud mõte, et „talumees pole määgiv lambuke, vaid Eesti südametunnistusˮ. Eesti taluliikumise eestvedajana pälvis Ants Aaman 2022. aastal Vabariigi Presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Raamatust „Maa ja armastusˮ leiate Ants Aamani varasemat ja ka päris värsket jutuloomingut. Tundeküllaste lühilugude kõrval on dramaatilisi seiklusjutte („Kuues meelˮ). Traagiliste lugude („Nõmmeotsa talu tragöödiaˮ, „Polügoonˮ, „Ristimärgipuuˮ) kõrval on humoorikaid, nagu „Paabeli möllˮ, „Vastutuse vaevasˮ, „Ungars ja põrsadˮ jt.
Eesti talu ja maa on Antsule kui taluliikumise edendajale südamelähedane teema. Raamatus ilmuv „Ei au ega häbiˮ toob esile tänase Eesti maaelu paradoksid, mille jäljed ulatuvad minevikku.
Külmal kivilinnade ajastul kiirgab Ants Aamani talufilosoofiast meelekindlust, soojust ja rahu.
Ants Aamani mõtteid:
Talumees pole määgiv lambuke, vaid Eesti südametunnistus.
Eesti maatõugu lehmad on meie elav rahvuslik kultuuripärand.
Kirjutada saab ainult läbi enda. Maakodu on sinu väike kuningriik.
Доставка 1-3 рабочих дня
20,85 €
Обычная цена: 21,95 €
Наличие в магазинах