Maailmajaod. Geograafia. Ajalugu. Kultuur

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
"„MAAILMAJAOD. Geograafia. Ajalugu. Kultuur” on kõige põhjalikum ja ülevaatlikum eestikeelne teatmeteos maailmajagudest. Entsüklopeedia käsitleb kõigi maailmajagude loodust, ajalugu, rahvaid, kultuuri ja majandust.

Maailmas ei ole jalatäitki maad, mis ei kuuluks ühegi maailmajao koosseisu või vastava mandri juurde. Eestikeelses käsitluses lähtutakse põhimõttest, et maailmas on 6 maailmajagu ja ka sama palju mandreid. Maailmajaod on Euroopa, Aasia, Aafrika, Ameerika ja Antarktika ning Austraalia ja Okeaania. Mandrid on Euraasia, Aafrika, Austraalia, Põhja-Ameerika, Lõuna-Ameerika ja Antarktis. Seega tähendab ainult Aafrika ühtaegu nii mandrit kui ka maailmajagu. Hiigelsuur Euraasia manner jaguneb kokkuleppeliselt Euroopa ja Aasia maailmajaoks ning Ameerika maailmajagu Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika mandriks. Austraalia ja Okeaania hõlmab nii Austraalia mandri kui ka Vaikse ookeani saarestikke ning Antarktika maailmajao moodustavad Antarktise manner, tema lähisaared ja teda ümbritsev veeala.

„MAAILMAJAOD” tugineb suures osas TEA entsüklopeedias ilmunud artiklitele, mida on põhjalikult ajakohastatud ja täiendatud. Uute osadena on lisatud Põhja-Ameerika, Lõuna-Ameerika ja Okeaania. Laiendatud on ka Ladina-Ameerika ja Anglo-Ameerika osa, seda eriti kultuurivaldkonnas. Sammu on peetud ka maailma poliitikas, majanduses ja kultuurivallas toimunud muutustega. Kõik maailmajaod on illustreeritud põhjalike temaatiliste kaartide, fotode, graafikute ja tabelitega.

„MAAILMAJAOD” on teadmisi ja silmaringi avardav teatmeteos kõigile, keda huvitavad meie koduplaneedi geograafia, ajalugu ja kultuur."
Товар распродан!