Rongaraiuja

0 из 5
Оценить
Доставка 1-3 рабочих дня
30,35 €
Обычная цена: 31,95 €
Наличие в магазинах
Isa Poppo on ristinud kuningas Harald Sinihamba ning Palnatoke on maruvihane, ehkki ta teab, et Haraldi usuvahetus hoidis ära Otto Suure ristiretke Taanimaa ja ülejäänud põhjamaade vastu. Samal põhjusel andis Harald Palnatokele suure hõbedat täis kirstu ja käskis tal luua sõjavägi, kes oleks nii tugev, et Otto mõtleks järele enne, kui saadab uuesti tuhandeid sõdalasi Taanimaa poole. Sest Harald on veendunud, et järgmine kord ei jää tulemata. Palnatoke läheb oma käredate meestega Jómsi saarele. Seal asub ta ehitama Jómsborgi ja levitab samal ajal kuulujutte, et vaid parimad põhjala sõdalased saavad endale ja oma relvale koha Jómsi hallis. Ta tahab luua väe parimatest sõdalastest, keda maailm kunagi näinud on, täpselt nagu Harald käskis. Kuid teha seda omal moel ja oma eesmärkide nimel. Ja nagu alati, kui Palnatoket tabab suurushullustus, ei lähe asjad nii, nagu plaanitud …

Ulv Palnatokele omast tempokat jutustamisstiili ja musta huumorit kohtame taas „Rongaraiujas”, mis on Taani riigi sündi käsitleva viikingi-sarja viies raamat ja põnev jätk menukitele „1000-aastane kuningriik”, „Kuningapere” ja „Sohipoeg” ning „Tuleproov”.

See on kaasahaarav, humoorikas ja karm lugu ajast, kui taanid olid pidevas võitluses üksteise ja lugematute teiste rahvustega, jahtides rikkusi, skaldide ülistust ja igavest au. Tegemist on ilukirjandusliku jutustusega, mis põhineb tõestisündinud seikadel.
Доставка 1-3 рабочих дня
30,35 €
Обычная цена: 31,95 €
Наличие в магазинах