Kiika sisse

Vigastusteta jooksmine

Biomehaanika, kõnnianalüüsi ja vigastuste ennetamise illustreeritud teejuht
5 viiest
Hinda
Tarne 7 tööpäeva
18,99 €
-34%
Tavahind: 28,95 €
Saadavus kauplustes
"Selge ja otsekohene teejuht jooksjatele, treeneritele ja terviseasjatundjatele, mis näitab, kuidas anatoomia mõistmine koos kõige uuemate tugevdavate harjutustega võib soodustada vigastusteta jooksmist.

Iga kord, kui jooksja jalg maapinda puudutab, läbib tema keha kiirusega üle 320 km/h keskmiselt kolmekordse kehakaaluga võrdne löögijõud, mis paneb luud vibreerima ja kõõlused venima. Keskmine jooksja lööb vastu maapinda keskmiselt üle 10 000 korra tunnis, mille tulemusena avaldub kehale märkimisväärne jõud. Ometi ei pea see löögijõud olema nii ohtlik, kui esmapilgul tundub. Tom Michaud selgitab oma raamatus „Vigastusteta jooksmine“, kuidas anatoomia ja biomehaanika mõistmine koos kõige uuemate tugevdavate harjutuste ja taastusravi protokollidega võivad hoida jooksjaid vigastustest priina. Muutes pisut jooksutehnikat ja tehes spetsiifilisi kõõluste vastupidavust parandavaid harjutusi, võime õppida, kuidas energiat efektiivsemalt salvestada ja tagastada ning samal ajal kiiremini ja väiksema pingutusega joosta.

Selles raamatus näitab autor, kuidas …

teha kodus sooritusvõime parandamiseks kõnnianalüüsi;
tuvastada tugevuse, painduvuse ja/või neuromotoorse koordinatsiooniga seotud probleeme;
kaasata uusi harjutusi, millega soodustada kõõlustes energia salvestamist ja tagastamist;
ravida teaduslikult põhjendatud protokollide abil 25 kõige levinumat jooksmisega seotud vigastust;
valida oma vajadustele kõige paremini vastav jooksuking.

See üle 200 illustratsiooni ja 300 viitega raamat sobib ideaalselt harrastusjooksjatele, aga ka füsioterapeutidele, treeneritele, kiropraktikutele ja spordiarstidele.

Tom Michaud on pärast Western States Chiropractic College’i lõpetamist 1982. aastal avaldanud arvukaid raamatupeatükke ja kümneid ajakirjaartikleid, mille teemad ulatuvad sääreluu väsimusmurdude ravimisest jooksjatel kuni korvpallurite õlavigastuste konservatiivse ravini.

Üle maailma kliinilise biomehaanika teemal loengute pidamise kõrval on Michaud kuulunud ajakirjade Chiropractic Sports Medicine ja Australasian Journal of Podiatric Medicine toimetuskolleegiumi. Ta on kirjutanud raamatud „Foot Orthoses and Other Forms of Conservative Foot Care“ ja „Human Locomotion: The Conservative Management of Gait-Related Disorders“."

„Kahtlemata üks väga vajalik ja ülevaatlik juhis igale jooksuhuvilisele. Raamat annab rohkete jooniste abil suurepärase ülevaate jooksutehnikatest, riskidest ja vigastustest. Lisaks õpetab paljude uuringute ja näidete varal, kuidas joosta nii, et ei kaasneks vigastusi.
Kohustuslik lugemine kõigile, kes soovivad olla teadlikumad sellest, kuidas meie keha füüsilise tegevuse ajal toimib.“

Gätly Valge, jooksuentusiast ja ettevõtte
Jooksonlahe asutaja

Tarne 7 tööpäeva
18,99 €
-34%
Tavahind: 28,95 €
Saadavus kauplustes