Elu Fjodor Dostojevski kõrval

0 out of 5
Rate this
Product is sold out!
Autentne mälestusraamat ühe suurima vene kirjaniku Fjodor Dostojevski (1821-1881) elu viimasest veerandist, mil ta kirjutas ka oma peateose "Vennad Karamazovid". Raamat heidab valgust keeruka loojaisiksuse vähetuntud tahkudele. Tutvume Fjodor Dostojevskiga kui hella ja hoolitseva abikaasa ja pereisaga, ääretult peenetundelise, kuid ka kergesti haavatava inimesega.
Dostojevski kangelased liiguvad headuse, kirgastumise, ideaali poole läbi suurte kannatuste. Looja enesegi elus oli palju kannatusi: sunnitööaastad, kurnav langetõbi, kahe lapse kaotus, majanduslik virelemine ja võlad.
Raamat annab ilmekalt edasi ajastu kultuuriolustikku ja pakub värvikaid, teinekord koomilisigi pilte tollasest olmest.


Mälestuste autor Anna Dostojevskaja (1846-1918) oli kirjaniku teine naine, laste ema, lähim kaastööline ja tagatipuks mänedžer – tänapäeva mõistes. Ta pühendas terve elu sellele, et luua kirjanikule võimalused loometööks, kaitsta teda tüütu välisilma eest, tagada perekonnas kindel tagala. Seejuures on tähelepanuväärne, et Anna oli mehest 25 aastat noorem.
Tema kirjeldustest koorub välja raamatu teine plaan – armastuse lugu, mis ei lõppenud mehe surmaga, vaid kestis veel 27 aastat. Need aastad pühendas ta kirjaniku käsikirjalise pärandi korrastamisele ja materjalide kogumisele Dostojevski kohta.
Product is sold out!