Füüsilised tõendid isikuvastaste kuritegude lahendamised

Raamatus kirjeldatakse autorite praktikas aastatel 2006 kuni 2011 aset leidnud juhtumeid, mille näitel selgitatakse füüsiliste tõendite kogumise peamisi reegleid eelkõige tapmiste, aga ka muude isikuvastaste kuritegude menetlustes.

„Selgitame reegleid, mida tuleb silmas pidada tõendusmaterjali käitlemise ja lahangute tegemise käigus,“ ütles üle 20 aasta raskete isikuvastaste kuritegude uurimisega tegelenud ja nüüd politsei- ja piirivalvekolledži süüteomenetluse õppetooli õppejõuna töötav Tanel Tiks.Käsitlemist leiavad reaalselt toimunud kuritegude üldised asjaolud, sündmuskoha vaatluse ja asitõendite käitlemise käigus saadud tulemused ning juhtumi põhjal tehtud tähelepanekud, mis lubavad teha üldistusi kasutatud töömeetodite õigsuse või ebaõigsuse kohta.

Olustikku aitavad paremini mõista lisatud fotod koos kommentaaridega. Kuriteojuhtumite valikul lähtusid autorid informatsioonist, mida konkreetne menetlus andis edasise töö parandamiseks, planeerimiseks ja üldistavate järelduste tegemiseks.

Eraldi on vaatluse all menetluse käigus kogutud tõendite käsitlemine kohtumenetluses, samuti poolte esitatud väited, argumendid, täiendavad tõendid ja kogu kohtuliku menetluse käik ning iga kohtuinstantsi kohtuotsused. Selle põhjal esitatakse menetlejatele soovitused sarnaste juhtumitega tegelemiseks.

Erilist tähelepanu pööratakse mitmele võimalusele, mida on Eesti tavapraktikas siiani suhteliselt vähe rakendatud, nagu näiteks sündmuskoha kõrgsagedus-laserskaneerimine.

Eelkõige pannakse rõhku menetlustes kogutud füüsilistele tõenditele.
DNA-ekspertiisiga seonduv on tänapäeva kriminalistika üks olulisimaid, ent ka problemaatilisimaid valdkondi, mistõttu keskendutakse esitatud juhistes peamiselt DNA-temaatikale.

„Sellise rõhuasetuse tingib ka asjaolu, et DNA-alased teadmised vajavad politseiametnike jaoks enam lahtiseletamist, samuti lisandub pidevalt uut teaduslikku teavet selle tõendusmaterjali kasutatavuse eri aspektide kohta,“ ütles Anu Aaspõllu, kes on Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskuse (KEKK) DNA-labori rajaja ja osalenud esimese Eestis kriminaalasja käigus tehtud DNA-ekspertiisi läbiviimises.

Kuna suurem osa esitatavatest juhistest sündmuskohal või asitõenditega töötamiseks kehtivad ka muude kuritegude korral (röövimised, vägistamised, kehavigastuste tekitamised, vargused, aga ka laiemalt muud kuriteod), siis neid kuritegusid selles raamatus eraldi esile ei tooda.
Shipping : 7-14 workdays
Quantity
€47.45
Apollo Club price: €45.08
Saadavus kauplustes
  • Product code: 3509495
  • Barcode: 9789985672495
  • Added: Apr 8, 2015
  • Author: Anu Aaspõllu, Tanel Tiks
  • Publishing company: Sisekaitseakadeemia
  • Year of publication: 2015
  • Language: Estonian
  • Book format: Hardcover
  • Pages: 200
  • Size: 252x179

Last comments

Average rating missing (0 total voters)
5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0
Share your thoughts with other customers
Adding to Cart...
Adding to Wishlist...
Close
This is a required field.
Please enter 2 or more characters.
This is a required field.
Please enter 2 or more characters.
First name is not valid.
This is not an email address.
Email address is required.
This email is already registered.
This is not an email address.
This is a required field.
This is a required field.
This is a required field.
This is a required field.
Enter a valid password.
Please enter 6 or more characters.
Please enter 16 or less characters.
Passwords are not same.
Isikukood/reg nr. puudub.
Reg nr. puudub.
Firma nimi puudub.
There is already an account with this personal/company code
Invalid Estonian personal code
This is a required field.
Birthday field is not valid.
Email, identification code or password is wrong.