Mäng ja melanhoolia

Friedebert Tuglase „Felix Ormusson“
0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
19,90 €
Regular price: 20,95 €
Availability in stores
Artiklikogumik „Mäng ja melanhoolia. Friedebert Tuglase romaan „Felix Ormusson““ ilmub sarjas „Moodsa eesti kirjanduse seminar“, kus tuuakse tänase lugeja ette värske pilguga nähtud võtmetekste eesti 20. sajandi klassikast. Romaan „Felix Ormusson“ (1915) oli nii Tuglase loomingu üks tippe kui ka Noor-Eesti esteetiliste püüdluste kulminatsioon ja lõpp-punkt, mis sisaldas rohkelt vihjeid 20. sajandi alguse Euroopa kultuurimiljööle ning haakus paljude rahvusvaheliselt tuntud tekstidega. Eestis andis „Felix Ormusson“ algtõuke aastakümneid kestnud poleemikale kultuuri vaimu- ja eluläheduse vahekorra üle ning polnud teist tegelaskuju, keda oleks vastakate arvamuste turmtulle kistud nii tihti kui just Felix Ormusson.
Romaani analüüsivad Mirjam Hinrikuse ja Jaan Unduski koostatud artiklikogumikus üheksa autorit, kelle põnevaid lähenemisnurki raamistavad märksõnad: dekadents, müüt, iroonia, tõusik, nartsissism, panteism, melanhoolia, Kierkegaard, Nietzsche jm. Teoses on hulk reproduktsioone Nikolai Triigi, Konrad Mägi, Eduard Wiiralti jt maalidest ning fotosid „Felix Ormussoni“ lavastustest.
Raamat on abiks kõigile, kes õpetavad, õpivad või uurivad eesti kirjandust, samuti neile, kes tahavad üldisemalt süveneda moodsasse eesti kultuuri.
Delivery 1-3 workdays
19,90 €
Regular price: 20,95 €
Availability in stores