Meister Solness

0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
7,55 €
Regular price: 7,95 €
Availability in stores
Kuidas me käitume, kui elu justkui pudeneks peos peeneks ja järele ei jää midagi? Vana arhitekt Halvard Solness soovib karjääri suursuguselt lõpetada ning ehitada midagi, millest ta on unistanud kogu elu – linna kõrgeima torni. Kuid aeg ja pere on muutunud, miski enam ei soosi teda. Kõik igatsevad elu. Noored tahavad olla paremad kui vanad. Ja vanad… ei taha olla lihtsalt „vanad”. Põlvkondade konflikt, kus on siiski lootust ja armu. Näidend on inspireeritud Henrik Ibseni „Ehitusmeister Solnessist” (1892).
„Meister Solness“ esietendus Eesti Draamateatris 22. oktoobril 2022, lavastaja Mehis Pihla, nimiosas Tõnu Oja.

Mehis Pihla (1988) on dramaturg ja lavastaja. Ta on kirjutanud näidendeid, filmistsenaariume, stand-up’i tekste ja sketšikomöödiaid. Eesti Draamateatris on lavale jõudnud „Metsa forte” (2018), Helen Käidi „Lohe needuse“ dramatiseering (2018), „Solist“ (2022). Pihla on lavastanud mitmes Eesti teatris. 2020. a oli ta nomineeritud aasta lavastajaks lavastusega „Nukumaja, osa 2”.

Siret Campbell on õppinud filosoofiat ja kirjandust (Bard College Berlin) ning lavastusdramaturgiat (Londoni The Royal Central School of Speech and Drama). Ta õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dramaturgiat ning juhib loovkirjutamiskooli Drakadeemia. Ta debüütnäidend „Beatrice” esietendus Vanemuises 2017. aastal.
Delivery 1-3 workdays
7,55 €
Regular price: 7,95 €
Availability in stores