Mitte midagi

Absoluutsest nullist kosmilise hävinguni – pilguheit mitte millegi hämmastavasse maailma
0 out of 5
Rate this
Product is sold out!
"Null, tühjus, eimiski, olematus. Mitte milleski peitub palju rohkemat kui me arvatagi oskame.

Teadlased on juba pikki sajandeid olnud veendunud, et mittemiski on võti mõistmaks absoluutselt kõike – miks osakestel on mass või kuidas universum laieneb – ilma mittemiskita oleksime me täpipealt eikuskil.

Absoluutne null (kõige külmem võimalik külm) ja platseebo, kõigile matemaatikatundidest tuntud null, lambipirnide, ülijuhtide, vaakumi, tumeenergia, ja aja sünni hämmastav võim – need kõik on mitte millegi erinevad tahud. Mida lähemalt me vaatame, seda laiemaks see teema muutub. Miks mõned loomad veedavad pikki päevi, tehes mitte midagi? Mis toimub ajus, kui inimene mõtleb mitte millestki? Mis on monotonoloogia ehk miks vaadelda muru kasvamist ja värvi kuivamist?

New Scientisti haarav raamat käsitleb 20 teaduskirjaniku ja tippteadlase sule läbi teemat, mis on sajandeid painanud kõige kuulsamaid mõtlejaid. Oma sõna ütlevad sel teemal sekka teiste seas Ian Stewart, Marcus Chown, Nigel Henbest, Per Eklund, Michael Brooks, Paul Davies ja David Fisher. Kogumiku on koostanud New Scientisti peatoimetaja Jeremy Webb."
Product is sold out!