RUUMID_SPACES

Rein Vainküla arhitektuurifotograafia
0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
35,10 €
Regular price: 36,95 €
Availability in stores
Fotograaf Rein Vainküla ulatuslik ja süsteemne pärand dokumenteerib muuhulgas modernistliku murrangut Tallinna linnaehituses aastatel 1960-1980. Raamatust leiab lugeja perioodi olulisemate Tallinna ehituslikke ja arhitektuursete maamärkide tutvustuse. Rikkalikult on esitletud Tallinna linnasüdame linnaehituslike panoraamvaadete arhitektuurset osa. Raamatu autor arhitekt Toivo Tammik on avanud saatetekstides ka objektide kontekstuaalseid seosed. Lisaks Tallinnale leidub raamatus näited väiksemates linnades ja maa-asulates toimunud ajastuomaste arhitektuursete sekkumiste kohta nagu maapoed, kultuuriasutused ja elamud.

Rein Vainküla näol on tegemist hämmastava loovisikuga, kes fotograafina oli iseõppija. Fotograafitööd tegi Vainküla suure pühendumusega kokku 46 aastat ning jäi pensionile juba taasiseseisvunud Eesti Vabariigis.

Vainküla repertuaari on kuulunud lisaks arhitektuuri ja linnakeskkonna kujutamisele interjööri, skulptuuri ja disainesemete pildistamine. Ta tegi regulaarset kaastööd 1960ndate aastate disainiajakirjale Kunst ja Kodu, samuti on aastate jooksul tulnud rohkelt kaastöid Eesti arhitektuuri aastaraamatutesse, foto- ja ülevaatealbumitesse.
Delivery 1-3 workdays
35,10 €
Regular price: 36,95 €
Availability in stores