Ühed ERIKlised metsalood

Vanemmetsaülema meenutused
0 out of 5
Rate this
Product is sold out!
Ülo Erik (17.01.1928), kes tähistas jaanuaris oma 90ndat sünnipäeva, on terve elu oma mälestusi üles tähendanud. Tegemist on metsamehega - endise Eesti Metsainstituudi looja ja esimese direktoriga, aga enne seda metsamajandi direktoriga, mitmete metskondade metsaülemaga terves Eestis ning suurte kultuurihuvidega inimesega, kelle hobideks on olnud meeskoorilaul ja näiteringis osalemine.

Ülo on teist põlve metsamees. Tema isa, Paul Erik, oli metsaülem juba Eesti Vabariigi algusaegadel. Metsamehed on ka tema poeg Mart Erik ning pojapoeg Ants Erik.

Seega - raamat "Ühed ERIKlised metsalood" on läbi ja lõhki metsameeste lugu. Lapsepõlv, naljakad juhtumised noorpõlves, romantika ja töine nõukogude aja argipäev, keeruline laveerimine kommunistliku partei nõudmiste ja tegeliku elu vahel, humoorikad nõukogude inimese seiklused välismaal ja teadlase üliinimlikud ponnistused teadusemaailmas - kõike seda saab lugeda isiklike mälestuste raamatust, mille kirjutas Ülo Erik.

On tähelepanuväärne, et see on 90 - aastase autori esimene trükivalgust näinud teos, kuhu on terahaaval pikka aega elutarkust kogutud. Siin kajastub nii metsamajandite kui eesti rahva ajalugu.
Raamat on inspireeritud siirast armastusest metsa vastu.
Product is sold out!