Ülikorvpalluri loomine

0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
18,95 €
Regular price: 19,95 €
Availability in stores
Novellikogumik „Ülikorvpalluri loomine“ sisaldab kuut lugu, mis räägivad eri spordialadest (korvpall, jalgpall, murdmaasuusatamine, bobisõit; kergejõustikust kaugushüpe ja sprint). Lood on põnevad ja vaimukad, tavamaailmas toimuvate erakordsete sündmuste käigus muutub võimatu võimalikuks.
Keskpärane eesti mängija töötab läbi äärmuslikke treeningvõtteid tutvustava korvpalliõpiku ning omandab ennenägematud võimed. Läinud esiliigakohtumises platsile, pakub mees võimsa etenduse, ent keeldub järsku edasi mängimast.
Väike, vihatud ja poolehoidjateta eesti jalgpalliklubi jõuab läbi ime suurde Euroopa karikafinaali ja põhjustab Vahemere äärsel hiigelstaadionil massirahutuse. Kaks ainsat kohapeal viibivat eestlast peavad põgenema, saamata aru, miks neid jälitatakse.
Täiskasvanute klassi jõudnud suusataja areng on peatunud ning nooruk mõlgutab loobumismõtteid. Tema ukse taha ilmunud salapärane võõras pakub aga edu juurde otseteed.
Favoriidiks oleva eesti neljabobi sõitja on olümpiafinaali eelõhtul tupikseisus, millele lahendust ei paista. Lahkuda pole võimalik, kuna see oleks kaaslaste ja medalit ootava rahva altvedamine, mistõttu leiab bobimees tavatu pääsetee.
Poe parklas põrkavad kokku kuulsa kaugushüppaja ja lõunat pidava ehitustöölise autod. Tekib tüli ning sõlmitakse leping: kui ehitaja hüppab kaheksa meetrit kaugust, peab ülbe sportlane terve edasise elu vait olema. Esmapilgul absurdne lubadus ei tundugi enam võimatu, kui selgub, et ehitaja ametivend on nooruses samuti spordiga tegelenud ning omab pika hüppe tegemiseks teooriat.
Eesti spordiavalikkust rabab teade, et tundmatu noormees on jooksnud esimese eestlasena sadat meetrit alla kümne sekundi. Ebatasase rajaga koolistaadionil toimunud jooksust tehtud klipp kogub Youtube´is seitse miljonit vaatamist: sooritus näib uskumatu ja põhjustab ägedaid vaidlusi. Noormees kutsutakse Tallinnasse võistlema, kus saavad teoks ootamatud sündmused.
Delivery 1-3 workdays
18,95 €
Regular price: 19,95 €
Availability in stores