Vabatahtlik. Mees, kelle ülesanne oli hävitada Auschwitz

0 out of 5
Rate this
Delivery 1-3 workdays
26,55 €
Regular price: 27,95 €
Availability in stores
Kuidas võidelda kirjeldamatu õudusega?


See seni jutustamata lugu räägib Teise maailmasõja suurtest kangelastest.

Suvel 1940, pärast seda, kui Natsi-Saksamaa okupeeris Poola, võttis põrandaaluse liikumise liige Witold Pileki vastu raske otsuse. Selle eesmärk oli tuua päevavalgele, mis juhtus tuhandete inimestega, kes olid viidud Reichi piiril asuvasse Auschwitzi koonduslaagrisse.

Tema ülesanne oli saata laagrist välja informatsiooni natside kuritegude kohta ja panna ülestõusu korraldamiseks kokku salajane armee. Alles pärast laagrisse jõudmist, mõistis Witold, millisesse õudusunenäkku ta on sattunud. Kahe ja poole aastaga smugeldati laagrist, kus tapeti üle miljoni inimese, Witoldi juhtimise all läände sadu tõendeid natside toimepandud julmuste kohta.

Jack Fairweatheri raamat „Vabatahtlik” on esimene ülevaade Witold Pileki hämmastavast teekonnast, mil ta päästis tuhandeid inimesi. Uurimus põhineb paljudel seni avaldamata arhiivimaterjalidel ja isiklikel mälestustel.

See on haarav jutustus vastupanust, meelekindlusest ja kangelaslikkusest Euroopa ajaloo kõige kohutavamatel aastatel. See on lugu mehest, kes tahtis muuta ajaloo kulgu.

Jack Fairweather on töötanud Washington Postis ja Daily Telegraphis, kus ta juhtis Bagdadi ja Pärsia lahe bürood. Iraagi sõja aegsete reportaažide eest sai ta Briti ajakirjandusauhinna. Peale „Vabatahtliku” on ta kirjutanud veel raamatud „ A War of Choice” ja „The Good War”.
Delivery 1-3 workdays
26,55 €
Regular price: 27,95 €
Availability in stores