Raadiotehnika alused. Õpik kõrgkoolile

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
Eesti Lennuakadeemia on välja andnud õpiku "Raadiotehnika alused“. Raamat on eelkõige mõeldud kõrgkooli esimese ja teise kursuse üliõpilastele, kuid on jõukohane ka kõigile keskharidusega tehnikahuvilistele, kellel on huvi ja soovi teha tutvust raadiotehnika valdkonnaga. Raamatu autor on pikaaegne akadeemia õppejõud Jaak Umborg ning õpiku sisu tugineb ainekavale, mille järgi professor Umborg on lugenud raadiotehnika aluseid kõigile akadeemias õpetatavatele erialadele.
Õpikut kirjutama ajendas asjaolu, et pikemat aega oli puudu eestikeelne raadiotehnika ülevaatlik käsitlus. Esimese eestikeelse raadiotehnika õpiku "Raadiotehnika õpperaamat“ väljaandmisest on möödunud 85 aastat. Selle õpiku koostasid insenerid V. Issako ja A. Kalmus ning see ilmus 1937. a. Teine ja kuni käesoleva aastani viimane eestikeelne koolidele mõeldud õpik – vene keelest tõlgitud N. M. Izjumovi "Raadiotehnika kursus“ – ilmus 1951. a. Originaalkeelne õpik oli ette nähtud kasutamiseks sõjaväe sidespetsialistide koolitamiseks. 
"Raadiotehnika alustes“ käsitletakse raadiotehnika valdkonna põhilisi teemasid, milleks on raadiolainete omadused ja nende levi, raadiosaatja ja vastuvõtja ehitus ja tööpõhimõte. Selgitatakse olulisi raadioside küsimusi nagu raadiosignaali võimsuse bilanss, eri liiki antennid ja nende omadused, erinevad modulatsiooni liigid. Käsitletakse probleeme, mis tekivad raadiodetailide kasutamisel kõrgematel raadiosagedustel. Antakse ülevaade logaritmiliste suuruste ja skaalade kasutamisest raadiotehnikas.
Товар распродан!