Surm teeb prohvetiks

0 viiest
Hinda
Tarne 1-3 tööpäeva
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes
Sari „Briti Raamatukogu krimiklassika“
Welworthi aedlinn oli 1940. aastatel tulevikku vaatav linn, kus vabad vaimud leidsid endale kodu – taimetoitlased, sotsialistid ja usurühmitused.
Üheks suuremaks usurühmituseks olid Osirise lapsed, keda juhtis ekstsentriline prohvet Eustace Mildmann. Nende uskumus koosnes maagilistest numbritest, astroloogiast, auradest, astraalkehadest, alandlikkusest, mediteerimisest, vegetaarlusest, surematusest, käsitsi kootud tviidist ja vennalikust armastusest. Nii et kõigiti sobilik religioon, kust igaüks leidis just seda, mida otsis.
Paraku lõi selline religioosne segapuder soodsad võimalused ka väiklase pahameele, armukadeduse ja tumedate saladuste tekkimiseks.
See kõik kokku oli justkui eelmänguks inspektor Meredithi ühe veidrama ja nõudlikuma mõrvajuhtumi lahendamisel …
*
John Bude oli Ernest Carpenter Elmore’i (1901–1957) pseudonüüm, mille ta võttis kriminaalromaane kirjutama asudes. Varem oli Elmore töötanud teatris lavastajana. Pärast täiskohaga kirjanikuks saamist kirjutas ta umbes 30 krimiromaani, millest paljudes on peategelasteks superintendent Meredith ja inspektor Sherwood. Elmore oli Briti krimikirjanike ühingu kaasasutaja.
Tarne 1-3 tööpäeva
19,90 €
Tavahind: 20,95 €
Saadavus kauplustes