Üldelektrotehnika

Jaan Järvik  (Author)
Üldelektrotehnika õppekursuste väheneva mahu juures on järjest raskem elektrinähtustest tervikpilti luua. Olukorra leevendamiseks on selles õpikus püütud suurendada elektrinähtusi kirjeldavate mudelite osa ja vähendada matemaatilist poolt. Raamatus on esitatud rida lihtsustatud mudeleid, mille abil saab keerukamaid nähtusi lahata algosadeks ning mõista nende sisu.
Autori eesmärk on teha aine jõukohasemaks, huvitavamaks, treenida aine mõtlemispõhist omandamist ning aidata üliõpilasi ja õppejõude elektrinähtuste lahtimõtestamisel ning isiklike mudelite loomisel.
Õpiku kolmeteistkümnes peatükis on käsitletud elektri olemust, elektri- ja magnetahelaid, elektri¬mõõtmisi, reaktoreid, trafosid ja elektrimasinaid ning elektriohutust. Iga peatüki lõpus on kordamisküsimused, mis on koostaja praktikas ka eksamiküsimusteks. Lisas on ülevaade elektro-tehnika ajaloost, mis võimaldab mõista, miks on meie tänane ettekujutus elektrist jäänud viimasel sajal aastal muutumatuks.

Autorist
Jaan Järvik on sündinud 11. augustil 1939. aastal Järvamaal Käru vallas Raja külas. Õppis Võidula ja Käru koolis, lõpetas 1958 Tallinna Polütehnikumi. Pärast sõjaväeteenistust õppis 1961–1967 Leningradi Polütehnilises Instituudis, seejärel 1967–1970 samas instituudis aspirantuuris, kus 1971 kaitses ka kandidaadiväitekirja. 1967. aastast töötab Tallinna Tehnikaülikoolis. Õpetanud järgmisi aineid: elektrivarustus, elektrotehnika alused, elektrotehnoloogia, elektromagnetiline ühilduvus. Teadustöö põhisuunad on juhitavad ja küllastusreaktorid, terasesulatuskaarahjude reaktiivvõimsuse reaalaja kompensatsioon, elektri kvaliteet ja elektromagnetiline ühilduvus.
Product is not available

Last comments

Average rating missing (0 total voters)
5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0
Share your thoughts with other customers
Adding to Cart...
Adding to Wishlist...
Close
This is a required field.
Please enter 2 or more characters.
This is a required field.
Please enter 2 or more characters.
First name is not valid.
This is not an email address.
Email address is required.
This email is already registered.
This is not an email address.
This is a required field.
This is a required field.
This is a required field.
This is a required field.
Enter a valid password.
Please enter 6 or more characters.
Please enter 16 or less characters.
Passwords are not same.
Isikukood/reg nr. puudub.
Reg nr. puudub.
Firma nimi puudub.
There is already an account with this personal/company code
Invalid Estonian personal code
This is a required field.
Birthday field is not valid.
Email, identification code or password is wrong.